O Jo

Nazywam się Joanna Suszczyk. Uwielbiam jeść, stąd nazwa bloga Jo je. Jo, skrót od Joanny, no a „je” to wiadomo – konsumuje, delektuje się, próbuje, kosztuje, eksperymentuje… Najbardziej lubię jeść w podróży i odkrywać nowe smaki, zapachy, wrażenia kulinarno-estetyczne…

Pochodzę ze Śląska, z Mysłowic. Życie zawodowe zaprowadziło mnie do Warszawy, gdzie mieszkam od 2006 roku. Pięć lat z mojego życia spędziłam we Francji, w pięknym Bordeaux i obawiam się, że to ten kraj sprowadził mnie na kulinarne manowce. To głównie te pięć lat sprawiły, że:

– nie jestem w stanie zakupów spożywczych zrobić w jednym miejscu, ani nawet w trzech

– bardzo cenię prawdziwe, sezonowe produkty

– bardzo długo i pieczołowicie wybieram restauracje, w których jem

– nie zamykam się na dziwne smaki, skoro przełknęłam żywe stworzenie w postaci ostrygi, to dlaczego nie miałabym spróbować robala, albo kiszonego śledzia… oczywiście, że spróbowałam 😉

To właśnie szczera i niezmienna miłość do jedzenia i ciekawość nowych smaków i wrażeń przyprowadziła mnie tu, do własnego bloga. Chciałabym dzielić się z Wami moimi kulinarnymi odkryciami i przeżyciami, ale nie tylko. Inną pasją są podróże, szczególnie do Skandynawii. I to na pewno będzie ważny przedmiot blogowych opowieści.

Ten blog nie powstałby, gdyby nie pomoc i motywacja wyjątkowego człowieka prowadzącego wyjątkową firmę Voovoovoo, z którą współpracuję dokładnie tyle czasu ile mieszkam w Warszawie , czyli długo (patrz wyżej). Pawle, bardzo Ci dziękuję!!!

Mam nadzieję, że znajdziecie tu teksty, które będą dla Was ciekawe, odkrywcze i inspirujące.

Zapraszam!!!